Po latach w Wenecji i Biskupinie

Pomimo tego, że Biskupin i Wenecja leżą blisko mojego domu to w tej ciekawej lokalizacji pojawiłem się dopiero drugi raz w moim życiu. Czas dotarcia z Torunia do Wenecji to jakieś półtorej godziny drogi autem dość spokojną drogą przez: Gniewkowo, Barcin i Żnin.

W Wenecji znajduje się Muzeum Kolei Wąskotorowej. Cena biletu do muzeum to 14 PLN (12 PLN dziecko) i obejmuje ona również zwiedzanie oddalonych o jakieś 150 m zrekonstruowanych Ruin zamku Krwawego Diabła.

Jest tam stacja kolejowa, z której można za jakieś 9 PLN (6 zł / dziecko, cena w jedną stronę) pojechać uroczą ciuchcią do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Podróż trwa 15 minut. Za możliwość zwiedzania skansenu trzeba zapłacić 17 PLN (10 zł / dziecko).

Czy warto? Pewnie nie co roku ale raz na parę lat pewnie tak. Dla mnie to troszkę sentymentalna podróż, ponieważ poprzednia wizyta odbyła się w czasach Szkoły Podstawowej. Za „dzieciaka” wszystko wyglądało na jakieś większe i ciekawsze ale to pewnie każdy tak ma.

PS: Po zaparkowaniu w Wenecji (5 zł za cały dzień) warto nabyć od razu bilet wstępu do Muzeum Kolei Wąskotorowej przy założeniu, że będzie się chciało je zwiedzać. Bilet jest ważny cały dzień, a w jego cenie jest możliwość korzystania z toalety 🙂